×
Gabinet Zmian
Gabinet Zmian

lek. Agnieszka Kapica

Specjalista psychiatra, psychoterapeuta TSR

Ukończyłam Śląską Akademię Medyczną w Katowicach w 2004 roku, tytuł specjalisty psychiatry uzyskałam w roku 2006. Doświadczenie kliniczne zdobyłam w trakcie pracy na oddziałach i stażach klinicznych w  szpitalach psychiatrycznych w Lublińcu, Tarnowskich Górach, Świętochłowicach, Toszku oraz wieloletniej pracy ambulatoryjnej w poradniach zdrowia psychicznego.

Doświadczenie kliniczne, które wykorzystuje w pracy z młodzieżą i dziećmi nabyłam na oddziałach psychiatrii dla dzieci i młodzieży w szpitalach psychiatrycznych w Toszku, Miliczu i Lublińcu. Obecnie pracuję w Oddziale Chorób Afektywnych w Lublińcu i w Oddziale Neurologiczno-Rehabilitacyjnym w Siemianowicach Śląskich.

Specjalizuję się w diagnostyce i leczeniu zaburzeń somatycznych związanych ze stresem zaburzeń psychicznych związanych ze stresem depresji zaburzeń nastroju zaburzeń lękowych zaburzeń snu zaburzeń adaptacyjnych chorób otępiennych choroby afektywnej dwubiegunowej schizofrenii zaburzeń nawyków i popędów uzależnienia od alkoholu, leków, substancji psychoaktywnych zaburzeń zachowania towarzyszących upośledzeniu umysłowemu.

W celu rozwoju oraz poszerzenia swoich umiejętności terapeutycznych ukończyłam kurs psychoterapii. W swojej pracy terapeutycznej bazuję na Podejściu Skoncentrowanym na Rozwiązaniach (TSR). TSR jest nowoczesną terapią krótkoterminową, której założenia sięgają koncepcji Miltona Ericksona. Terapia ta skoncentrowana jest na osiągnięciu celu określonego przez pacjenta, na odkrywaniu jego umiejętności i zasobów, a nie jego deficytów. Terapeuta nie analizuje i nie ocenia problemu, ale doprowadza pacjenta do sformułowania rozwiązania.

Przedmiotem zainteresowania TSR nie jest więc przeszłość, ale raczej teraźniejszość i przyszłość. O tyle zajmuje się historią życia pacjenta o ile można z niej odczytać jego mocne strony, cenne doświadczenia i sposoby radzenia sobie z wcześniejszymi kryzysami. Pomagam pacjentom z problemami w obszarze zdrowia psychicznego a także doświadczających sytuacji trudnej, przeżywających kryzys np. w swoim związku, rodzinie, pracy . Preferuję indywidualne i kompleksowe podejście do pacjenta, z indywidualnym doborem najlepszego dla niego sposobu leczenia (farmakoterapia, psychoterapia lub połączenie obu metod).

Zapraszam serdecznie do kontaktu
Agnieszka Kapica
tel.:
733 336 979

 

Agnieszka Kapica - ZnanyLekarz.pl