×
Gabinet Zmian
Gabinet Zmian

Ewa Baranowska

Z wykształcenia jestem psychologiem. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach w 2009r. Od tego momentu moje doświadczenie zawodowe nieodłącznie wiąże się z pracą terapeutyczną, głównie w obszarze uzależnień. W międzyczasie poszerzyłam swój warsztat na kierunkach: arteterapia (studia podyplomowe) oraz socjoterapia (akredytowany kurs). W 2019r. zostałam specjalistą psychoterapii uzależnień (nr tytułu SP/1569/2019). W 2021r. dodatkowo ukończyłam kurs psychoterapii psychoz. Nieustannie szkolę się, a także poddaję swoją pracę superwizji zarówno grupowej, jak i indywidualnej.

Doświadczenie terapeutyczne zdobywałam pracując w poradni leczenia uzależnień oraz poradni zdrowia psychicznego, w Domu Pomocy Społecznej dla osób przewlekle chorych psychicznie i uzależnionych oraz w oddziale długoterminowym dla osób uzależnionych od środków psychoaktywnych ze współwystępującymi zaburzeniami psychicznymi. W każdym z tych miejsc pracowałam zarówno indywidualnie jak i z grupą. Prowadziłam też autorski projekt arteterapeutyczny w Zakładzie Karnym.

Filozofią, którą stosuję jest założenie, że każda osoba zgłaszająca się po pomoc ma swoje zasoby i mocne strony, z których z jakiś powodów na dany moment nie potrafi czerpać. Moim celem w pracy terapeutycznej jest wspólne odkrywanie tych sfer oraz szukanie sposobów ich efektywnego wykorzystania, a tym samym wspierania zdrowego funkcjonowania. W pracy korzystam z różnych metod terapeutycznych słuchając potrzeb i elastycznie planując działania wspólnie z klientem.

 

Zapraszam do kontaktu zarówno osoby, które czują się uzależnione od substancji/czynności, bądź mają bliskich z tym problemem, jak również te, które nie są pewne czy uzależnienie ich dotyczy.

Ewa Baranowska

+48 694 243 627

Mój profil w serwisie ZnanyLekarz.pl